در دوره یک روزه قزوین معرفی شد؛

کاشت ایمپلنت UF II به روش تمام دیجیتال دیونوی

یکشنبه,20 ژانویه, 2019 - 11:18

دایوپارس- کارگاه یک روزه کاشت ایمپلنت UF II به روش تمام دیجیتال دیونوی به همراه جراحی زنده در استان قزوین با همکاری مشترک انجمن دندانپزشکی ایران شاخه استان قزوین و شرکت دایوپارس  برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار دایوپارس، این کارگاه یک روزه توسط جناب آقای دکتر محسن عباسی  متخصص جراحی دهان ، فک و صورت  با مباحث مقدماتی ایمپلنت برای دندانپزشکان آغاز شد.

 

جناب آقای دکتر عباسی ضمن اشاره به مباحث مقدماتی ایمپلنت برای دندانپزشکان، به نکات عملی ، اندیکاسیون ها و کنتراندیکاسیون های درمان  ایمپلنت با موضوع ایرادات وارده به طرح های درمان پروتز ثابت و متحرک و لزوم استفاده از ایمپلنت در موارد ممکن ، بررسیCBCT هایی که ایمپلنت در آن ها به خوبی کاشته نشده و منجر به Failure شده اند و case های پیچیده ایمپلنت را بیان نمودند.

 

وی با اشاره به ویژگی های ایمپلنت UF تصریح کرد: ویژگی های میکرو، سطح منحصر به فرد HSA در ایمپلنت UF و خاصیت پروزیته های سطحی آن در کاهش تجمع پلاک و همچنین افزایش osseointegration،  ویژگی های ماکرو، شکل taper ، root shape   و مزایای بسیار دیگر از جمله ویژگی های ایمپلنت UF به شمار می آیند .

 

کاشت ایمپلنت UF II به روش تمام دیجیتال دیونوی

 

 

 

در ادامه این کارگاه به معرفی و بیان مزیت های کیت های جراحی مربوط به ایمپلنت UF از جمله تنوع در انتخاب دریل ها، طراحی کیت با استاندارد بسیار بالا، user friendly  بودن سیستم،  cost benefit  بودن به علت تنوع در قطر ، سایز و همچینین کیفیت بالای ساخت که باعث طولانی بودن عمر دریل ها می شود، پرداختند.

 

همچنین در قسمت دوم این دوره یک روزه، وی به آموزش  ایمپلنت دیجیتال  DIOnavi  و Digital Implantation پرداختند.

 

کاشت ایمپلنت UF II به روش تمام دیجیتال دیونوی

 

آقای دکتر عباسی به طرح مزایای کاشت ایمپلنت دیجیتال  از جمله دقت بسیار بالا،  حذف بسیاری از خطاهای ممکن در طرح درمان ایمپلنت به روش conventional، کاهش چشمگیر آسیب به ریشه و استخوان و عدم ایجاد خطاهای آناتومیکی مانند آسیب به سینوس و عصب پرداختند و سیستم ایمپلنت دیجیتال دیونوی را به عنوان سیستم تمام دیجیتال از طراحی تا تحویل روکش موقت معرفی کردند.

 

در ادامه ایشان کیت های جراحی و جانبی سیستم ایمپلنت دیجیتال دیونوی را معرفی فرمودند.

 

پس از ارائه مباحث عنوان شده، ملاحظات سیستم DIOnavi در خصوص CBCT و اسکن داخل دهانی، پروتکل استفاده از آن مطرح گردید.

 

کاشت ایمپلنت UF II به روش تمام دیجیتال دیونوی

 

در قسمت آخر ، جناب آقای دکتر عباسی یک کیس تک واحدی دیونوی از طراحی تا جراحی را  با پخش فیلم مربوطه به طور کامل بررسی فرمودند.

 

در طول دوره نیز دندانپزشکان محترم حاضر در دوره، به بیان سوالات و ابهامات خود  پرداختند .

 

برای مشاهده تصاویر کارگاه یک روزه کاشت ایمپلنت UF II به روش تمام دیجیتال دیونوی DIOnavi می توانید به اینجا مراجعه نمایید.