پیزوسرجری

Piezo Surgery

Surgery Star Plus

 

دستگاه پیزوسرجری Surgery Star Plus ساخت شرکت dmetec کره جنوبی است که توسط شرکت دایوپارس به بازار ایران عرضه می شود. این دستگاه به همراه 13 تیپ متنوع برای انواع جراحی های استخوانی ارائه می شود که نسبت به سایر برندهای موجود در بازار منحصر بفرد است چرا که برای سایر موتورهای پیزوسرجری تعداد محدودی از تیپ ها به همراه دستگاه عرضه می شود و سایر تیپ ها بایستی جداگانه خریداری شوند.

مدهای جراحی موجود در دستگاه به شکلی طراحی شده است که دندانپزشک می تواند به راحتی کلیه جراحی های نیازمند برش استخوان مانند ridge split، bone graft، sinus lift و سایر جراحی های استئوتومی و استئو پلاستی را انجام دهد و علاوه برآن، مدهای endo و perio هم قابل فعال سازی و استفاده شدن هستند.

علاوه بر ارائه پکیج کامل تیپ های جراحی در زمان خرید دستگاه، می توان به مزایایی مانند ارائه آموزش های لازم در زمان خرید و آغاز به کار با دستگاه و همچنین 2 سال گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه اشاره نمود که باعث شده اند خرید این موتور برای دندانپزشک از هر نظر به صرفه و بدون
ریسک باشد.

 

 

تاریخچه پیزوسرجری

 

در سال 1997، Tomasso Vercellotti برای اولین بار از وسایل اولتراسونیک و تکنیک پیزوالکتریک به عنوان یک جایگزین برای ابزار برنده استخوان استفاده کرد؛ پس از آن تکینک های برش استخوان توسط ابزار اولتراسوند گسترش یافته و به فاصله کوتاهی، جراحی های متعددی با این روش انجام شده و مقالاتی در این خصوص منتشر شد.
اندکی پس از آن اولین موتور جراحی piezosurgery در کشور ایتالیا ساخته شد و برای جراحی های دندانپزشکی مورد استفاده قرار گرفت.

 

SurgyStar Plus Catalog piezo

 

پیزوالکتریک و دندانپزشکی

 

کاربرد پیزوالکتریک در دندانپزشکی ابتدا فقط محدود به جرم گیری بود که با ساخت موتور پیزوسرجری به جراحی های استخوان فک افزایش یافت. پیزوسرجری قادر است با استفاده از نوسانات با فرکانس بالا، تولید ارتعاشات مکانیکی اولتراسونیک نماید. کارکرد این وسیله بدین صورت است که دو نوسان هم جهت با فرکانس های متفاوت با یکدیگر ترکیب می شوند تا نوساناتی با انرژی بالا ایجاد نمایند. این نوسانات پر انرژی حتی با اعمال نیروی کم توسط کاربر می تواند استخوان را ببرد.

 

فلسفه جراحی استخوان توسط پیزوالکتریک

فلسفه این نوع از جراحی بر اساس دو مفهوم بنیادی در جراحی استخوان ایجاد شده است. اولین مفهوم، ایجاد کمترین تهاجم در جراحی است که باعث بهبود و التیام بافت و کاهش ناراحتی بیمار می شود. میزان تورم و درد پس از جراحی در اکثر موارد جراحی شده با این تکنیک، کمتر از تکنیک های قدیمی است.

دومین مفهوم، قابل پیش بینی بودن جراحی است که باعث افزایش تأثیر درمان می شود. سهولت کنترل ابزار در حین جراحی باعث کاهش خونریزی شده و دقت برش و التیام بهبود یافته، نهایتا منجر به نتایج قابل پیش بینی تری برای جراحی می شود.

 

مزایای پیزوسرجری


• عملکرد دقیق برشی


• عملکرد برش انتخابی

 

• حفاظت از غشای سینوس


• حفاظت از عصب


• افزایش کنترل در حین جراحی


• ایجاد محیط عاری از خون


• پاسخ مطلوب استخوانی


• کاهش استرس حین عمل

 

 کاتالوگ پیزوسرجری را می توانید از اینجا دانلود کنید.