مرکز دیجیتال

Digital Center

معرفی مرکز دیجیتال شرکت دایوپارس

بدون شک، یکی از مهمترین دستاوردهای قرن بیستم، معرفی فن‌آوری دیجیتال به جامعه بشری بوده است، به ‌نحوی که کمتر عرصه ‌ا ی از زنـدگی را می‌توان یافت که متـأثر از ایـن فـرآیند نبـاشد. صـد البـته دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و طی دهه اخیر روندهای دیجیتال، انقلابی عظیم را در دندان‌پزشکی مدرن به وجـود آورده است.
به مدد تکنولوژی دیجیتال، تحولی عظیم در تمام فرآیندهای دندان‌پزشکی به‌ویژه تشخیص، طرح درمان، درمان ایمــپلنت، پروژه‌های دندانی و بازسازی‌های پیشرفته فکی – دهانی به وجود آورده است.
در این راستا مرکز دیجیتال دایو پارس در سال 1392 با همت تیم مجربی از مهندسین در حوزه های مختلف، دندان‌پزشکان و تکنسین‌های پروتزهای دندانی راه‌اندازی شد. ارائه خدمات با کیفیت و در کوتاهترین زمان به‌منظور افزایش رضایت دندان‌پزشکان و بیماران همواره تمرکز اصلی این لابراتوار بوده است.
همکاران ما مفتخرند تا در افزایش کیفیت سلامت دهان و دندان بیماران گامی هرچند کوچک بردارند. تیم مهندسین و تکنسین‌های ما همواره با شرکت در سمینارها و نمایشگاه‌‌های بین‌المللی دانش خود را ارتقاء می‌دهند.

%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84

معرفی نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش
 • 3Shape

شرکت دانمارکی 3Shape پرچمدار ساخت اسکنرهای داخل دهانی و نرم‌افزار CAD در دندانپزشکی می‌باشد.

 • Open Technology

شرکت Open Technology از ایتالیا، یکی از پیشگامان تولید محصولات اندازه‌گیری اپتیکی است. این شرکت 3 اسکنر رومیزی در سطح‌های ساده، متوسط و پیشرفته تولید می‌کند. با در دست داشتن بیش از 20 ثبت اختراع، اسکنرهای دندان‌پزشکی این شرکت یکی از خوشنام‌ترین و باکیفیت‌ترین اسکنر‌ها می‌باشند. همه این اسکنرها سازگاری کامل با نرم‌افزار تخصصی Exocad دارند.

 • Doowon ID

با تجربه دو دهه همکاری با شرکت خودرو سازی دوو، شرکت Doowon ID با همکاری Axsys Dental از میشیگان- آمریکا اقدام به طراحی و تولید ماشین‌های CNC 4 و 5 محوره نمود؛ هم‌اکنون، با پشتوانه‌ی ساخت و نصب بیش از 500 ماشین در سرتاسر دنیا، محصولات Axsys Dental در ایران نیز در دسترس است.

قطب تولید مواد مصرفی و قطعات در شهرDaejeon  در قلب تکنولوژی کشور کره جنوبی واقع شده است. این شهر صنعتی، به سیلیکون ولی کشور کره جنوبی شناخته شده است.

 • Axsys Dental

این شرکت با سابقه بیش از 20 سال فعالیت در پیاده‌سازی سیستم‌های CAD/CAM صنعتی، توانسته است بیش از 1500 مشتری در حوزه‌های اتومبیل‌سازی، هوا و فضا، دندان‌پزشکی، پزشکی، الکترونیک، جواهرسازی، صنایع چوب و … و بیش از 3000 پروژه را در حوزه تولید اجرا و پشتیبانی کند.

%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c

خدمات مرکز دیجیتال

این مرکز باتوجه به ارتباطات بین‌المللی شرکت دایوپارس و پتانسیل‌های موجود در داخل کشور، خدمات ذیل را به کلینیک‌ها و لابراتوارهای دندان‌سازی ارائه می‌دهد:

 • ارائه راهکار جامع تولید پروتز دندانی با استفاده از تکنیک CAD/CAM برای کوچکترین کلینیک‌ها تا بزرگترین لابراتوارها
 • آموزش جامع طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر ( CAD/CAM ) و برنامه ریزی فرآیند تولید سریع شامل:
 1. آموزش اسکن قالب یا مدل گچی با اسکنرهای بسیار دقیق  در کوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت ابر تقاط (point cloud) جهت تسریع در فرآیند طراحی
 2. آموزش نرم‌افزارهای طراحی (CAD) در دندانپزشکی
 3. آموزش ساخت به کمک کامپیوتر (CAM) با استفاده از نرم‌افزار HyperDent و استخراج کدهای کنترل عددی (NC code)
 4. آموزش تحلیل و اصلاح کدهای کنترل عددی جهت سفارشی سازی و بهینه سازی فرایند تولید
 5. آموزش نحوه‌ی کار با ماشین های CNC در دندان پزشکی
 6. مشاوره و ارائه راه‌کارهای فنی- اقتصادی اختصاصی برای مشتریان

 

%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa

تولیدات مرکز دیجیتال

مرکز دیجیتال دایو پارس با هدف پشتیبانی، ساخت و ارائه محصولات دندان‌پزشکی با کیفیت و سرعت قابل قبول به عنوان بخشی از  این شرکت، آماده خدمت‌رسانی به دندان‌پزشکان می‌باشد.

در زیر نمونه‌هایی از تولیدات این شرکت معرفی خواهد شد.

 

 • انواع اباتمنتها
 • انواع پروتزها
 • Implant Bar

 

از طرفی، باتوجه به تجربه‌ی گرانسنک مهندسی و ساخت سرامیک‌ها و فلزات تیتانیوم و کبالت کروم این لابراتوار می‌تواند برخی خدمات خاص برای درمان‌های خاص به مشتریان عرضه کند.

2%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84

 

اباتمنت ها

انواع اباتمنت ها

 •  Titanium Customized Abutments

جهت حداکثر هماهنگی با شرایط لثه بیمار این اباتمنت های تایتانیومی با مناسبترین GH و مطلوب ترین زاویه قابل ارائه می باشد.

 • Customized Zirconia Abutments with Titanium Link

اباتمنت های زیـرکـونیایی میتـوانند به عنوان بهتـرین گـزینه بـرای کیـس‌های زیبـایی دنـدانهای قدامی با حداکثر استحکام استفاده شوند.

 • Metalic Frame (PFM & Ful Metall)h

فــریم‌های فـــلزی به کار رفته در پروتز های(Full Metal  یا  PFM) به صورت پیچ شونده و یا سمان شونده با بهتـرین کیفیت سـاخت با استفاده از فلزهای فوق‌العاده مقاوم کبالت کروم یا تیتانیوم در دسترس شماست.

 

22

 

انواع پروتز ها
 •     پروتزهای سمان شونده تمام سرامیک به صورت (PFZ(Porcelain Fused to Zirconia

این دسته از رستوریشن های تمام سرامیک زیبایی کم نظیـر پرسـلن را در کنار سـازگاریفـوق العاده زیـرکونیا با محیط دهان برای بیماران به ارمغان می آورد. پروتزهای سمان‌شونده و پیچ‌شونده تمام‌زیـرکونیا مطابق با رنگهای ویتا زیرکونیا، یکی ازمقاومترین موادی است که میتواند به‌عنوان پروتزهای دندانی به‌کار رود. زیرکونیا با سازگاری فـوق‌العاده با محیط دهان بیمارِ شما و رنگی منـاسب، انتـخابی درست برای بریـج‌های تمام فکی و همچنین دندان‌های خلفی است.

 

 •     پروتزهای موقتی از جنس  PMMA

با استفاده از PMMA، ارائه‌ پـروتزهای موقتی (حتی بریج تا 14 واحد) بازسازی فوق العاده و استحکام مطلوب به راحتی و با سرعت تحـویل بسیار زیاد در دستـرس شما خـواهد بود.

 

 

 

 • Implant Bar

Compatible With Rhein83 USA + Cendres+Métaux SA Attachments

ایمپلنت بار، یکی از محبوب‌ترین روش‌های ارائه پـروتز متحرک مبتنی بر ایمپلنت می‌باشد. ایمپلنت بارهای ساخته شده از تیتـانیوم یا کبـالت کروم توسط نرم‌افزارهای پیشرفته طراحی و با ماشیـن‌آلات بسیار دقیق تـولید میشوند. همچنین این روش، گزینۀ فوق‌العــاده‌ای برای روش All on 4 می‌باشد.

برای اتچمــنت‌ها، از دو سیــــستم متـداول Rhein83 USA + Cendres+Métaux SA استـفاده می‌شود.

555