بررسی ابعاد علمی فناوری کاشت ایمپلنت دیجیتال

دوشنبه,16 اکتبر, 2017 - 5:07

دایوپارس- ابعاد علمی فناوری کاشت ایمپلنت دندان به روش دیجیتال که توسط یک شرکت دانش بنیان در کشور بومی سازی شده، در نخستین سمپوزیوم دندانپزشکی دیجیتال بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، تکنولوژی کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال (DIOnavi) که از سال گذشته وارد کشور شده، توسط تیم تحقیقاتی یک شرکت دانش بنیان در کشور، بومی سازی شده است. قرار است این فناوری در نخستین سمپوزیوم دندانپزشکی دیجیتال در کشور معرفی شود.

با استفاده از روش DIOnavi، کل فرآیند جراحی به وسیله فایل قالب دیجیتال یا همان اسکن دهان بیمار و فایل رادیوگرافی (CBCT) فک بیمار در نرم افزار، شبیه سازی می شود و پس از آن، بهترین موقعیت کاشت ایمپلنت با توجه به کیفیت استخوان فک بیمار و محل قرارگیری سینوس یا عصب تعیین خواهد شد و در نهایت طرح نهایی توسط متخصص فک و صورت یا جراح لثه، مورد تایید قرار می گیرد.

از جمله مزایای به کارگیری این فناوری می توان به راحتی حین و بعد از جراحی برای بیمار (کاهش صدای آزاردهنده موتور ایمپلنت حین جراحی )، کاهش زمان مراقبت های بعد از جراحی به دلیل عدم برش لثه و عدم نیاز به بخیه و کاهش تعداد جلسات ویزیت برای یک ایمپلنت از 7 به 3 جلسه اشاره کرد.

افزایش قدرت و دقت تشخیص دندانپزشک و قابل پیش بینی بودن مراحل درمان و نتیجه حاصله جراحی بدون برش بافت نرم (لثه)، طراحی جایابی صحیح و ایمن ایمپلنت قبل از جراحی و کاهش خطر آسیب به سینوس و اعصاب فک، ایمپلنت گذاری با اطمینان و درصد موفقیت بالا حتی برای افراد مسن و افراد دارای بیماری های سیستمیک مانند دیابت و فشار خون بالا از دیگر مزایای این فناوری است.

نخستین سمپوزیوم دندانپزشکی دیجیتال ایران همزمان با آغاز هفدهمین کنگره بین المللی انجمن پریودنتولوژی ایران 25 مهر ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود و قرار است در این سمپوزیوم این تکنولوژی و چشم اندازهای استفاده از آن، میان دندانپزشکان به هم اندیشی گذاشته شود.

متن خبر در لینک http://www.farsnews.com/13960723001413 قابل دسترسی می باشد.