مراقبت های دهان و دندان

Dental Care

مشکلات دندان آزاردهنده‌ هستند اما بیشتر آن‌ها به سادگی قابل‌پیشگیری می باشند چرا که آشنایی با مشکلات رایج و علل آن در پیشگیری به افراد کمک های شایانی در این زمینه خواهد کرد.

بیماری‌های لثه، سوراخ شدن دندان، سرطان دهان و باکتری‌های روی زبان رایج‌ترین علل مشکلات دهان و دندان هستند که باعث بوی بد دهان خواهند شد. استفاده از شوینده‌های دهان تنها بوی بد را رفع کرده و مشکل شما را درمان نخواهد کرد.

پوسیدگی دندان بر  اثر پلاکت‌ها ایجاد می‌شود، ماده‌ی چسبناکی که روی دندان‌ها جمع شده و با قند و نشاسته‌ی غذاهایی که می‌خوریم ترکیب می‌شود. این ترکیب اسیدی می‌سازد که به مینای دندان حمله می‌کند. بهترین راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان دو بار مسواک زدن در روز، استفاده‌ی روزانه از نخ دندان و چک آپ های منظم نزد دندان‌پزشک است.

فرسایش دندان از بین رفتن ساختار دندان است و بر اثر حمله‌ی اسید به مینای دندان ایجاد می‌شود. نشانه‌های فرسایش دندان می‌توانند از حساس شدن دندان‌ها تا نشانه‌های جدی تر مانند خرد شدن آن‌ها متغیر باشند. فرسایش دندان بیشتر از آنچه فکرش را بکنید متداول است، اما به سادگی نیز قابل‌پیشگیری می‌باشد.

 

water1

 

رفع مشکلات رایج دهان و دندان

1-  پلاک: لایه چسبناکی از باکتری هاست که در نقـاطی دور از دستـرس، پشـت و میــان دنـــدان ها تشـکیل می شود.
2-  جرم: اگر پـلاک میـکروبی بر روی دنـدان های شـما باقی بماند، تبدیل به جرم می شود.

3- پوسیدگی دندان ها: پوسیدگی دندان شایعترین  بیماری دهان و دندان است که بسیاری در سراسر جهان از آن رنج میبرند.

4- تغییر رنگ دندانی: مصـرف سیـگار و بـرخی از غـذاها و نوشیدنی ها باعث تغییر رنگ دندان می شود.

5- حساسیت دنـدانـی: زمـانی  که لثه تحلیل رفته باشد، ریشه دنــدان که به طورمعمــول زیر شـیار لثـه قرار دارد، در معـرض مــواد سـرد و گـرم قـرار   میگیرد؛ این موضوع باعث بروز حساسیت دندانی  می شود.

6- عفونت لثه: یک عفـونت باکتـریـایی مـزمن است و به آرامـی پیشـرفت می کند و به لثـه ها و استــخوانهایی که دنـدانها را حمایت می کند، آسیب می رساند.

7- بوی بد دهان: در اثـر فعالیت بـاکتــری های موجــود بر روی زبان، تغذیه نادرست و عدم بهـداشت کامل دهان و دندان ایجاد می شود.

 

بـرای جلوگیری از ایجاد مشکلات رایج دهان و دندان تنها استفاده از مسواک، نخ دندان و دهانشویه کافی نمی باشد.

 

اثربخشی استفاده از مسواک

2

 

اثربخشی استفاده از مسواک + نخ دندان+ دهانشویه

3

اثربخشی استفاده از مسواک +آکواپیک

4

در واقع می توان گفت که واتر فلاسرها یکی از محصولات مراقبت های دهان و دندان می باشد که می تواند از پوسیدگی دندان بر  اثر پلاکت‌ها جلوگیری نماید.