چه مشکلاتی ممکن است با درمان ایمپلنت همراه باشد؟

آیا درمان ایمپلنت با درد همراه است؟

دوشنبه,29 جولای, 2019 - 2:26

دایوپارس- پیش از درمان ایمپلنت-implant ناحیه بی دندان توسط مواد بی حسی، کاملا بی حس می شود،به همین دلیل هنگام درمان ایمپلنت، شما هیچگونه دردی نخواهید داشت. پس از درمان ایمپلنت و از بین رفتن بی حسی، درد اندکی احساس می شود که به همین دلیل دندانپزشک برای شما داروی ضد درد معمولی تجویز خواهد کرد.

به گزارش دایوپارس، مشکلات متعددی در خصوص ایمپلنت دندان ممکن است رخ دهد که البته قابل پیشگیری، کنترل و یا درمان خواهد بود.

الف) تحلیل استخوان: تحلیل استخوان ممکن است در اطراف ایمپلنت رخ دهد. به همین دلیل مراجعات منظم به دندانپزشک، رعایت بهداشت و کنترل های دقیق میتواند از وقوع آن جلوگیری کند. همچنین در صورتی که تحلیل استخوان پس از درمان در حال گسترش باشد در این جلسات مراجعه و کنترل، درمان می شود.

 

ب) عفونت: ایجاد عفونت اطراف ایمپلنت-implant معمولا بدلیل عدم رعایت مناسب بهداشت دهان می باشد.

 

برای پیشگیری از عفونت، علاوه بر رعایت بهداشت دهان فردی، با جلسات منظم مراجعه به دندان پزشک و انجام جرم گیریهای دوره ای می توان از بروز آن جلوگیری نمود.

ایا ایمپلنت درد دارد؟

 

ج) از دست رفتن ایمپلنت-implant: به دلایل مختلف (عفونت و …)، امکان عدم موفقیت ایمپلنت و از دست رفتن آن وجود دارد. گاه استئواینتگریشن ایمپلنت رخ نمی دهد. که در این حالت می توان با یک ایمپلنت- implant جدید درمان را تکرار نمود.

 

د) شکستگی ایمپلنت-implant: به ندرت شکستگی و ترک در بدنه ایمپلنت رخ میدهد (کمتر از یک درصد)

 

این مشکل معمولا در افرادی که نیروی جوندگی زیادی دارند و یا دارای برخی عادات فکی و جوندگی نامناسب (مانند دندان قروچه) هستند و یا مواد غذایی بسیار س خت را با دندان های خود می شکنند، ممکن است رخ دهد.

 

ه) مشکلات مربوط به پروتزها و رستوریشنها ( روکش ها): ممکن است سرامیک و چینی روی روکشها بشکند. شکستگی های کوچک و لب پر شدگی سرامیک و چینی روکش شایع تر است چرا که فشارهای جویدن در دندان تا حدی با وجود الياف اطراف ریشه دندانها تحمل و متعادل می شود؛ ولی در ایمپلنت-implant این فشارها به روکش، ایمپلنت و استخوان اطراف وارد می شود.

 

در کمتر از ۱۰ درصد موارد ممکن است شکستگی روکش، شل شدن پیچ اباتمنت، یا درآمدن روکش ویا شکستگی بریج رخ دهد. این مشکلات معمولا در افرادی دارای دندان قروچه رخ میدهد.